חשיבות שרת איכותי בקידום אתרים

חושבים על קידום האתר שלכם? חפשו שרת איכותי
מאמרים רבים נכתבו על נושא קידום אתרים, על כל צדדיו הרבים והמגוונים. אולם מעט מאד מאותם מאמרים בעצם מסבירים לנו מהו אותו קידום, למה זה טוב, ובעיקר - איך יוצרים אותו בצורה אורגנית (ללא פרסום ממומן) ומי אשם בכך שהאתר שלכם איננו משיג את המטרה שלו?
 
נתחיל מהבסיס - מהו קידום אתרים אורגני?
מיקום האתר שלך בתוצאות החיפוש המתקבלות במנוע החיפוש Google קובע במידה רבה את הניראות של האתר, ביחס לאתרים המתחרים איתו. מאחר ורוב הגולשים, מכל אמצעי הגלישה (מחשב נייח, טלפונים חכמים ואמצעים מוביליים אחרים) מתייחסים למנוע החיפוש של Google כמנוע החיפוש העיקרי שלהם, ומאחר ורוב הגולשים אינם מגיעים לעמוד השני של תוצאות החיפוש (שלא לדבר על העמודים שלאחר מכן) אלא מתמקדים בתוצאות המרוכזות בעמוד הראשון - הכיוון ברור. התברגות בתוצאות העליונות בעמוד התוצאות הראשון שמתקבל בחיפוש ב-Google - היא המטרה שאליה שואפים בעלי האתרים.
 
כיצד נקבע מיקום של אתר בתוצאות?
Google מפעילה Googlebots ("עכבישי" חיפוש הסורקים את האתרים ומדרגים אותם) בדימוי לגלישה אנושית. כאשר "עכביש" כזה מגיע לאתר שהוא מגדיר אותו כלא נגיש, ה"עכביש" מדלג על האתר ואיננו מאנדקס אותו. אתר כזה יצטרך להמתין לתורו, אשר יגיע רק כאשר ה"עכביש" יסיים את הסבב הנוכחי ויתחיל את הבא אחריו.
לצורך קביעת "איכותו" של אתר וקידומו, נמדדים באתר מספר פרמטרים חיוניים:
זמינות - אתם מקליקים על קישור המוליך לאתר, ובדיוק אז השרת עושה את ה-Reset התקופתי שלו, מתעדכן, תקול או בכלל מורד לרגל שיפוץ. רע, רע מאד לקידום האתר! השאיפה היא לזמינות מושלמת של 100%, שמטרתה שבכל רגע נתון, גולשים אנושיים או ה"עכבישים" ימצאו את האתר עומד על כנו וממתין להם.
יציבות - תקלות ועומסים הנוצרים בשרת גורמים לאי יציבות של האתר ולפעילות מקרטעת. חוסר יציבות כזו, אף היא עלולה לגרום לכך שהאתר לא יזכה בביקור ה"עכבישים" בסבב הנוכחי.
עליה מהירה של האתר ומעבר מהיר בין דף אחד לאחר - לזמני טעינה של האתר והדפים שבו יש חשיבות מכרעת מבחינת הגולש האנושי וגם מבחינת ה"עכבישים". במקרה של עליה איטית, האחריות/אשמה עלולה להיות נעוצה בשרת עליו יושב האתר או באתר ותכניו. אבל, יהא האתר כבד ככל שיהיה (כמובן, עד גבול הגיוני מסוים), משרת אמין מצופה לפצות באיכותו על מגבלות האתר ולספק זמן טעינה של פחות מארבע שניות לטעינה מלאה.
אם ברשותכם אתר קיים שמדשדש ואינו מצליח להתקדם כהלכה, תוכלו לבדוק את הנתונים על ביקורי ה"עכבישים" ב-Google Webmaster Tools.
 
האם ישנו הבדל בין שרתי האחסון השונים?
בלא כל קשר לסוג השרתים (Linux, Windows או שרתים וירטואליים) עליהם מאוחסן האתר, איכותם של שרתי האחסון (ולא סוגם או מערכת ההפעלה שעליהם) היא זו שמשחקת תפקיד משמעותי בקידומו של אתר המאוחסן עליהם במנוע החיפוש. לכן, בבואכם לבחור שרת אחסון לאתר שלכם, בחרו חברה מקצועית שברשותה שרתים איכותיים, אשר יסייעו לכם בקידומו של האתר במנועי החיפוש.