קידום אתרים בגוגל - הלכה למעשה

 
 
קידום אתרים בגוגל משמעו העלאת דירוגים של אתר במעלה מנוע החיפוש גוגל, והנגשת התוכן המוצג בו לקהל הלקוחות, ולרובוטים של גוגל שסורקים את התוכן. בשנים האחרונות, נהפך הקידום למורכב ביותר, ועל פי טענת גוגל ומומחי קידום אתרים, קידום אתרים מורכב מכ-400 פקטורים שונים שמשפיעים על העלאת האתר למעלה בדירוגים. במאמר זה תמצאו מספר טיפים ועצות לקידום האתר בגוגל.
 
נוכחות ברשתות חברתיות – אולי אחד מהדברים שנחשבים לאוו דווקא כחשובים ביותר לעסק, אך למעשה חשיבותם היא מהותית ביותר. מדוע? כי גוגל מקדמת אתרים שפועלים באמת, ולא רק ברשת, ובנוסף מייצרים מעורבות של הגולשים ולקוחות עם האתר או עם העסק שלכם. למעשה, גוגל אומרת דבר כזה – בנו עסק מעולה. מצאו קהל לקוחות מעולה שאוהב ומכיר את המוצרים שלכם, מדבר עליהם, ומעורב בהם, ואנחנו נקדם את האתר שלכם. למעשה, הפקטור החשוב ביותר שנמצא כמשפיע ביותר על קידום האתר שלכם לאחרונה, היה השימוש בגוגל+. נשמע מופרך? אל תשכחו שגוגל גם מקדמת את מי שמקדם את גוגל.
 
- בנו עסק מעולה – זוהי הנחייה רשמית לקידום אתרים בגוגל – בנו עסק מעולה מחוץ לעולם האינטרנט. עסק שמחפשים אותו באינטרנט, מתעניינים בו, מחפשים מוצרים שלו וכיו"ב, ואנחנו נדאג לקדם עסקים אמיתיים ויציבים, עסקים שיש מאחוריהם "אבא ואימא". נכון, גם הנחיה זו נשמעת הוליסטית מעט, ומנותקת מן המציאות, אך בד בבד עם קידום טכני, הדבר בהחלט עדיף על בניית עסק פיקטיבי. גוגל לא אוהבת ספאם ולא אוהבת שגולשים לא מוצאים את מה שהם מחפשים.
 
- רלוונטיות – עקרון מאוד חשוב במערכת הפרסום המקוון של גוגל – גוגל אדוורדס, זה רלוונטיות. לכל גולש מוצגת מודעה שמדורגת על ידי ציון איכות שמושפע מרלוונטיות החיפוש, לרלוונטיות המודעה. במילים פשוטות – האם הגולש קיבל את מה שחיפש. אותו עיקרון יכול להיות מיושם באתר האינטרנט שלכם. אם הכותרות שלו מעידות שמדובר בעמוד שמכיל מזון לחתולים, אל תשימו באותו עמוד גם מזון לכלבים. כנ"ל שימוש בתגיות אלט, שהן תגיות שמופיעות מעל תמונות.
 
- הפניות וקישורים – נכון שבארצות הברית טוענים ששימוש בקישורים כמקדם אתרים כבר אינו עובד, אך הדבר עדיין אינו נכון לגמרי. מדד הפייג'רנק שהמציאו סרגיי ברין ולארי פייג', אמנם התעדכן מאז המצאתו אי אילו פעמים, אך עדיין, קישורים איכותיים בין אתרים שרירים וקיימים, אתרי לקוחות ולא אתרי לווין או אתרי ספאם למיניהם, יכולים לקדם את האתר קדימה במנוע החיפוש.
 
על קצה המזלג, ובאופן שרירותי לגמרי, אלו היו מספר טיפים על הדרך לקדם את האתר שלכם. לסיכום, עולם קידום האתרים השתנה מן הקצה אל הקצה מהיום שהתחיל, ועדיין, הקפדה על כללים פשוטים אלו יסייעו לכם בקידום האתר.