דפי נחיתה – מיקוד זה שם המשחק

בין אם אתם בונים דפי נחיתה למסע פרסום שמקורו בגוגל אדוורדס, או דפי נחיתה כלליים ללקוחות שהגיעו כתוצאה מהמייל השיווקי שלכם, שם המשחק ביצירת דפי נחיתה הוא מיקוד.
 
מהם דפי נחיתה?
דף נחיתה הוא הדף הראשון שלקוח רואה לאחר שהקליק על מודעה או קישור. לדוגמא, במידה ופרסמתם בגוגל "בשמים לנשים", הלקוח מצפה לראות בדף הראשון שהקליק עליו את הדף הרלבנטי ביותר למוצר שפרסמתם. המשמעות היותר רחבה של המקרה הנ"ל, היא כי גם גוגל מצפה לראות רלבנטיות הולכת וגוברת של דפי נחיתה ופרסומות באינטרנט.
 
מהו דף נחיתה רלבנטי ומהו לא?
אם נחזור לדוגמא של הפרסומת ל"בשמי נשים", לקוח שמגיע לדף נחיתה שעוסק בגרביים, יתאכזב, מאחר וחווית השימוש שלו באתר האינטרנט של המפרסם תרד. חווית השימוש של הגולש תעלה במידה והקליק על מודעה של "בשמי נשים" והגיע לדף נחיתה שעוסק בבשמי נשים בלבד. כנ"ל,פלטפורמות הפרסום הפופולריות ביותר בשוק הפרסום כיום, כמו גוגל אדוורדס ופייסבוק, מדרגות דפי נחיתה על פי הרלוונטיות שלהן אל המודעה שהביאה את הגולש להקליק עליה. במידה והרלבנטיות עולה, דירוג המודעה של המפרסמים עולה ביחד למפרסמים האחרים, ולעתים, אף המחיר לקליק שמוכן לשלם המפרסם עבור כל מקליק על המודעה, יורד.
 
כיצד בונים דפי נחיתה ממוקדים?
דפי נחיתה צריכים להיות מותאמים למוצר שהם מפרסמים, ומותאמים לגולשים. בפשטות, חווית השימוש והגלישה בהם צריכה להיות פשוטה, מסבירת פנים, לא עמוסה במלל או במוצרים, אלא לרוב מציגה בצורה מפתה ומעניינת מוצר או שירות אחד אותו אתם רוצים למכור. הקפידו על צבעים ברורים, הפרדה בין קטעי טקסט, פרופורציות נכונות בין קישור לקישור בדף, ואפשרות להשאיר פרים באופן ברור.
 
התאמה למובייל
חייבים היום להתאים את דפי הנחיתה לגלישה מהמובייל. רק השנה גוגל דיווחו באופן צפוי על עקיפת הגלישה מהסמארטפונים את הגלישה מהמחשבים. הנתונים מראים זאת, והגולשים מצביעים ברגליים (שלא לומר בידיים...), יש יותר ויותר תנועה שמגיעה כתוצאה מפלאפונים, ופחות תנועה ממחשבים. עשו דף נחיתה מותאם למובייל, קרי דף נחיתה שלא "מתבלגן" בעיניים כשגולשים מהמובייל, וכזה, שצריך לגלול בו, שהפונטים קטנים או גדולים מדי, וכיוצא בזאת.
 
לסיכום, הדרכים לבנות דפי נחיתה כיום הן פשוטות: כל מה שאתם צריכים לעשות זה להתחבר לאחת מהאפליקציות האינטרנטיות הרבות שיש באינטרנט לבניית דפי נחיתה, או לשכור את שירותיהם של מעצבים גראפיים מקצועיים, ויכול להיות לכם דף נחיתה מנצח, בזמן מהיר. הקפידו על רלבנטיות ומיקוד בכדי לשפר את חווית הגלישה של לקוחותיכם, וגם הם יבינו מה מצופה מהם.